
Kunst in de Oase
Kunstenaars uitgelicht in de Zeeuwse Oase
Ontdek hoe natuur en kunst elkaar ontmoeten bij de Zeeuwse Oase in Kats. Tussen bloeiende borders, wilgenpaadjes en verstilde plekken vind je verrassende kunstwerken van diverse hedendaagse kunstenaars. Van sculpturen tot installaties, elk kunstwerk gaat een unieke dialoog aan met het omliggende landschap.
Onze tuinen vormen het decor voor een wisselende buitencollectie van beeldende kunst. Kunstenaars uit Zeeland én daarbuiten laten zich inspireren door het ritme van de seizoenen en de rust van deze buitenplaats.
Dit maakt een bezoek aan de Zeeuwse Oase niet alleen een visuele, maar ook een zintuiglijke ervaring. Bekijk hieronder de actuele exposities in onze tuinen.
​
Onze kunstroute dit jaar is mede mogelijk
gemaakt met de ondersteuning van Stichting Cultuurfonds Zeelandia.

Juul Rameau
Ik, beeldend kunstenaar Juul Rameau, laat mij inspireren door de rijkdom van de natuur. In de schoonheid van vormen, patronen en ritmes uit de natuur ontdek ik details die ik gebruik in mijn werk. Werk dat zowel krachtig als sierlijk oogt en meestal is gemaakt van robuust cortenstaal. Niet zelden vindt er een bijna fysiek gevecht plaats met het materiaal dat, als het zich eenmaal gewonnen geeft, een bijna tere poëtische vorm aanneemt.
Mijn werken zijn zeker geen kopieën van de natuur maar zijn verwant aan de verschillende stadia die planten en bomen doormaken. Met oog voor materiaal en detail nodigt hoop ik met mijn werk uit te nodigen tot verstilling, verwondering en hernieuwde verbinding met de natuur. Mijn kunstwerken zijn resultaten van een zoektocht naar oervormen; om mijn en jouw verbinding met de natuur te bekrachtigen.


Rolina Nell
Rolina Nell (1968) is beeldend kunstenaar en werkt met tekeningen, schilderijen en installaties. Haar werk ontstaat vanuit verstilling en observatie, met een focus op vrouwen en hun verbinding met plaats en tijd. Ze onderzoekt hoe vrouwelijke aanwezigheid – vaak onzichtbaar of anoniem – doorwerkt in landschap, geschiedenis en ritueel.
Geïnspireerd door alledaagse handelingen en persoonlijke ervaringen maakt zij ruimte voor wat zich in de luwte afspeelt.
Na jaren in de stad woonde en werkte zij op een boerderij in de Noordoostpolder en is nu gevestigd in de voormalige Bierumer School in Groningen. Hier creëert ze niet alleen eigen werk, maar biedt ze ook plek aan andere kunstenaars.
Rolina Nell is mede-initiatiefnemer van about A woman en werkt samen met kunstenaar Lily van der Stokker.
Hendrike Huijsmans
Hendrike (Wolphaartsdijk) maakt kleurrijke, ruimtelijke sculpturen met een open karakter en strakke, vloeiende lijnen. Haar abstracte vormen stralen beweging en positiviteit uit. Ze werkt met staal, glas en polyester, en creëert kunst voor tuinen en openbare ruimtes. In haar atelier in Zeeland ontwikkelt ze zowel vrij werk als opdrachten die landschap en vorm laten samensmelten.


Sue Wiggers & Marijke Boon
Sue Wiggers woont en werkt op Terschelling. Tijdens haar wandelingen vindt ze vogels in allerlei gedaanten; herkenbaar of juist onherkenbaar. Haar werk Saam tegen het raam werd genomineerd voor de Painting of the Year 2024.
Marijke Boon, performer, dichter en vogelaar, woont in Utrecht en verblijft regelmatig op Terschelling. Ze verzamelt beelden van vogels, soms na een botsing met haar raam, soms stil op het asfalt. Haar werk is o.a. opgenomen in De Dikke Komrij en de Poëziekalender 2025.

Joan Engels
Joan Engels studeerde aan de Design Academy Eindhoven en
is al meer dan 30 jaar actief als illustrator en grafisch vormgever voor diverse uitgevers. Als echte beeldenmaker laat hij liever
zijn werk spreken dan woorden.
Naast zijn commerciële opdrachten maakt hij in zijn vrije tijd kunst met een onblusbare creatiedrang. Zijn vrije werk onderscheidt zich door een suggestieve, gestileerde of abstracte vormentaal in contrast met zijn commerciële illustraties.
Ook digitaal weet Joan zijn weg feilloos te vinden als begenadigd maker van digitale kunstwerken.
In de Zeeuwse Oase tref je 'De Zwaan' in de vijver van Joan Engels.​
​
​
Bekijk meer van zijn werk via: joanengels.werkaandemuur.nl